Von Natálie Bezuchová, Tereza Karafiátová und Nikola Fantová

1) Napište několik vět o vašem pobytu v Hamburku. Napište to nejzajímavější, co si budete o Hamburku pamatovat.

2) Uveďte alespoň tři POZITIVA, které vám tato cesta přinesla.

3) Myslíte, že se do Hamburku někdy vrátíte?

4) Udělali byste příště něco jinak? Připravili byste se na cestu lépe?

1. Za me jsem si to v Hamburku moc uzila. Byla to super prilezitost zlepsit si jazyk, nemluvě o kamaradech, ktere jsme si nasli. Líbilo se mi, že jsme měli vyvážené výlety, praxe a volný čas. Zjistili jsme, ze mají mnoho druhů dopravy. Ze začátku nám přišlo nemožné naucit se to, ale ani ne po tydnu jsme se uz vyznali. Zkusili jsme si i učení v Německém gymnáziu a byly zajímavé rozdílné reakce učitelů.

Pobyt v Hamburku byl pro mě skvělou zkušeností a příležitostí. Člověk se prostě musí domluvit a tak ho to nutí se učit a jazyk používat. I když jsem se před odjezdem bála, že nebudu rozumět, všichni byli moc milí a ochotní. Na rodinu, co se o mě 2 týdny starala, budu dlouho v dobrém vzpomínat.

Za mě to bylo asi nejlepší 14 dní za poslední dobu.Seznámila sem seznámila jsem se tam s hrozně moc fajn lidmi. Za celou dobu pobytu jsem měla super rodinu.Rodina se o mě velice hezky starala a pomáhala mi s věcmi které sem třeba neuměla v německém jazyce. Dostala jsem zajímavé praxe se zajímavou tradicí. V prodejně byli hrozně milé a příjemné starší paní. Celý Hamburk byl velmi okouzlující. Spousta krásných míst a také kultury. Ale stejně asi má nejlepší společnice byla Lia , která mě měla na starost celých 14 dní. Jsem ráda že jsem dostala zrovna jí.

2.  Zlepšení v komunikaci 2) bydlení v cizí rodině 3) nové zkušenosti.
Zlepšila jsem si komunikaci v angličtině a věřím, že kdybych se snažila mluvit více německy, tak bych se zlepšila i v ní. 2) Příležitost bydlet v cizí rodině a v cizí zemi jsem ještě neměla a jsem za to moc ráda. Rodina byla moc příjemná a vstřícná mým stravovacím návykům. 3) Nové zkušenosti jsem získala ať už na praxích v komunikaci se zákazníky a v cizím prostředí, tak i ve vyznání se v cizím městě a dopravě.

Tamější lidé , Přátelé, Nový jazyk
Poznáte jaké to je, být součástí jejich života, poznáte jejich školství, město..a hlavně si velmi procvičíte němčinu.

Přátelé
Lépe procvičení jazyka
Nové město
Je super cestovat s přáteli a hlavně je poznávat i v jiných zemích.
Jsem ráda že se dokážu domluvit vrámci mezích.
Ráda poznávám nová místa.

3.  Ráda bych se tam vrátila, hlavně za novými přáteli
Doufám že se tam zas někdy vrátím

4. Asi deštník a větší balíček dat
To asi ne byla jsem dobře připravená
Příště bych si určitě vzala teplejší oblečení.